Πολλά νεύρα στην 1η αγωνιστική της Β' Εθνικής

Σάββατο 25 Ιουνίου 2011

Πολλά νεύρα στην πρώτη αγωνιστική της τελικής φάσης της Β' Εθνικής είχαμε χθες στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, όπου η τοπική ομάδα πέτυχε μεγάλη νίκη στο ντέρμπι εναντίον της Λαμίας. Συγκεκριμένα κι ενώ στην τρίτη περίοδο το σκορ ήταν 7-6 υπέρ
της Ηλιούπολης, ο Τσαμπουρτζής της Λαμίας απεβλήθη χωρίς αντικατάσταση εξαιτίας μπουνιάς που έδωσε σε αντίπαλό του. Η Ηλιούπολη σκόραρε το πέναλτι και στην συνέχεια και στο 4λεπτο που αγωνίστηκε με παίκτη παραπάνω πέτυχε ακόμα 3 γκολ, ανεβάζοντας το σκορ στο 11-6, και ουσιαστικά εκεί τελείωσε τον αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα 14-9.
Στον άλλο αγώνα που διεξήχθη στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, η Σύρος, που έχει στόχο την άνοδο, κέρδισε σχετικά δύσκολα την Μεσόγειο με σκορ 8-6.
Στο Χαλάνδρι, την ίδια ώρα ο Νηρέας Χαλανδρίου ξεκίνησε νικηφόρα, επικρατώντας της Χαλκίδας (η οποία έχει κατέβει κυρίως με νεαρά παιδιά στην τελική φάση) με σκορ 12-9.

Στον πρώτο σημερινό αγώνα, η Λαμία πέτυχε την πρώτη της νίκη επί της Χαλκίδας με σκορ 10-5.