Πολλά μετάλλια και καλές εμφανίσεις από την προαγωνιστική ομάδα του Ναυσίθοου

Παρασκευή 24 Ιουνίου 2011

Με απολογισμό 21 μετάλλια, αλλά και καλά πλασαρίσματα ολοκλήρωσε η προαγωνιστική ομάδα του Ναυσίθοου τη συμμετοχή της στους Θερινούς αγώνες που έγιναν στην Άρτα. Με τους αγώνες αυτούς τελείωσαν και επίσημα οι αγωνιστικές
υποχρεώσεις των αθλητών στις ηλικίες 10-11 και 12 ετών. Αρκετές ήταν οι απουσίες καλών αθλητών που θα μπορούσαν να βοηθήσουν την ομάδα του Ναυσίθοου περισσότερο.
Παρόλα αυτά άξιες συγχαρητηρίων ήταν οι προσπάθειες των 18 μικρών κολυμβητών που κατάφεραν να ανεβούν 5 φορές στο πρώτα σκαλί του βάθρου, ενώ κατέκτησαν επίσης 7 αργυρά και 9 χάλκινα μετάλλια, ενώ βρέθηκαν σε 5 αγωνίσματα ακόμη στην 4η θέση.
Την καλύτερη εμφάνιση από πλευράς μεταλλίων και επιδόσεων είχε η 11άχρονη Κων/να Μουχλιανίτη που κατάφερε να ανέβει και στα τρία αγωνίσματά της στο πρώτο σκαλί του βάθρου