ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΟΕΑΝΑΒ και ΑΡΗΣ Θεσ. - ΙΩΝΙΚΟΣ οι 2 ημιτελικοί

Σάββατο, 23 Ιουλίου 2011

Τελείωσαν οι αγώνες των ομίλων στην Γ Εθνική στον Βόλο και δεν υπήρξαν τελικά εκπλήξεις. Η Πετρούπολη ήταν η μεγάλη χαμένη, αφού παρά την νίκη της επί της Καλαμάτας με σκορ 9-8 (3-2, 1-3, 1-1, 4-2), ισοβάθμισε στην 1η θέση με Καλαμάτα και Ιωνικό, αλλά κατετάγη τρίτη και αποκλείστηκε.

Στην 4η περίοδο αποβλήθηκαν από τον αγώνα με κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία ο προπονητής της ομάδας Βαμβακάρης και ο έφορος.
Πετρούπολη: Μογγόλιας 3, Φώσκολος 2, Διακάκης 1, Κουρλούρος 1, Κρεμμύδας 1 και Νικηφοράκης 1
Καλαμάτα: Τζουβέλης 3, Αγγελόπουλος 2, Αγγελής 2, Αγγελής 1

Ιωνικός - Οξυγόνο 13-3 (3-0, 3-2, 2-1, 5-0)

Ιωνικός: Παπαθανάσης 3, Μπολάτογλου 3, Πετάσης 2, Κόττης 2, Σαμαράς 2, Σαλπέας 1
Οξυγόνο: Κίσσας 2, Καρακτσόγλου 1

Στον άλλο όμιλο, ο Αρης Θεσσαλονίκης κέρδισε εύκολα τον ΟΕΑΝΑΒ με σκορ 12-5 (1-2, 4-1, 3-2, 4-0)

Αρης Θ.: Καρίκας 3, Καλογεράς 2, Κανδιόγλου 2, Σπανός 2, Τσιώλης 2, Γιαβρόγλου 1
ΟΕΑΝΑΒ: Σπανός 2, Μαυρέλος 1, Μονιούδης 1, Ιωαννίδης 1

Ο Αρης Κάμπου με τους 8 ηρωικούς εναπομείναντες παίκτες του (Καρακόζη, Φιλιππάκη, Σουσούρη, Περρή, Βεργετή, Ψυχιά, Παππά ακούτε?) κέρδισε 14-7 (3-1, 5-4, 3-1, 3-2) τον Νηρέα Κατερίνης με κορυφαίο τον φουνταριστό Γιάννη Ζαφειράκη (2 γκολ) και τον  Νίκο Γεωργούλη στην άμυνα. Επίσης εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Κώστας Περρής στο τέρμα, αφου τραυματίστηκε στο ζέσταμα και αποχώρησε πριν την έναρξη του αγώνα ο Καλαργυρός.

Αρης Κάμπου: Φρυδάς 4, Μικέδης 3, Ζαφειράκης 2, Καραμανής 2, Περρής 1, Μπελέγρης 1 και Γεωργούλης 1.

Οι 2 αυριανοί ημιτελικοί θα κρίνουν και τις 2 ομάδες που θα παίξουν την επόμεμη περίοδο στην Β Εθνική.