Πρωταγωνιστές Δρυμωνάκος, Γρηγοριάδης, Δράκου

Τετάρτη, 10 Αυγούστου 2011

Στην πρεμιέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, οι τρεις κολυμβητές επιβεβαίωσαν τα όρια για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, που είχαν «πιάσει» στη Σαγκάη. Η Νόρα Δράκου (25.35 στα 50μ. ελεύθερο), ο Γιάννης Δρυμωνάκος (1:57.60 στα 200μ. πεταλούδα)
και ο Άρης Γρηγοριάδης (54.65 στα 100μ. ύπτιο) επαναβεβαίωσαν τα όρια πρόκρισης για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Αμβέρσας, στην πρεμιέρα του 80ού Πανελληνίου Πρωταθλήματος κολύμβησης, που διεξάγεται στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Στη βαθμολογία, ο Ολυμπιακός βρίσκεται στην πρώτη θέση της γενικής κατάταξης, αλλά και της βαθμολογίας των γυναικών, ενώ στους άνδρες προηγείται ο Εθνικός Πειραιά με μικρή διαφορά από τους «ερυθρολεύκους».
Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνεχίζεται αύριο.

Τα αποτελέσματα στους τελικούς της 1ης ημέρας:
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
50μ. ελεύθερο
1. Δράκου (Ολυμπιακός)            25.35
2. Μάτσα (Άρης Θεσσαλονίκης)      25.82
3. Βουρνά (Εθνικός Πειραιά)       26.01
4. Κλικοπούλου (ΓΣ Περιστερίου)   26.35
5. Λιόση (Ολυμπιακός)             26.65
6. Σαμαρά (ΠΑΟΚ)                  26.66
7. Ιωαννίδου (ΠΑΟΚ)               26.72
8. Μπαγιώτη (ΝΟ Λάρισας)          27.10


50μ. πρόσθιο
1. Μιχαλάκα (Άρης Θεσσαλονίκης)    32.95
2. Γεωργίου (ΠΑΟΚ)                 33.36
3. Λέτσιου (Ολυμπιακός)            34.71
4. Ανδρεατίδη (Ωκεανός)            34.94
5. Δεληγκάρη (ΧΑΝΘ)                34.98
6. Κιτιξή (Μακεδονικός)            35.62
7. Καρπούζη (ΝΟ Μακεδονίας)        35.76
8. Τουντακόβα (Παλαιό Φάληρο)      36.17


200μ. πεταλούδα
1. Πασαλίδου (Μακεδονικός)         2:21.25
2. Θωίδη (Εθνικός Πειραιά)         2:21.66
3. Ζούμη Μαρ. (Ποσειδών Ιλισίων)   2:23.06
4. Εζάτ (ΓΑΠΕ Ξάνθης)              2:23.40
5. Δημοπούλου (Ποσειδών Ιλισίων)   2:23.84
6. Γκέκα (Σβορώνος Κατερίνης)      2:25.88
7. Παναγοπούλου (Πρωτέας Λαμίας)   2:27.76


400μ. ελεύθερο
1. Λυμπερτά (Ολυμπιακός)           4:14.32
2. Γιαρένη Θ. (Ολυμπιάδα ΄73)      4:16.83
3. Κωστή (Εθνικός Πειραιά)         4:17.62
4. Στυλιανού (Ολυμπιακός)          4:18.28
5. Βασιλειάδου (ΠΑΟΚ)              4:27.57
6. Κυριοπούλου (Εθνικός Πειραιά)   4:28.73
7. Ζεϊμπέογλου (ΓΣ Περιστερίου)    4:28.88
8. Τσατσαρή (ΧΑΝΘ)                 4:32.67


100μ. ύπτιο
1. Δράκου (Ολυμπιακός)                1:02.90
2. Πετραδάκη (Άρης Θεσσαλονίκης)      1:03.22
3. Σκέλος (Ολυμπιακός)                1:04.99
4. Σαράντος (Φλόριντα)                1:05.01
5. Αγγουριδάκη (Εθνικός Πειραιά)      1:05.39
6. Τσανγκ (Άρης Θεσ/νικης)            1:05.47
7. Στεφανή (Παλαιό Φάληρο)            1:05.61
8. Παντή (ΧΑΝΘ)                       1:07.80

 
200μ. μεικτή ατομική
1. Χαλκίδη (Ολυμπιακός)          2:19.34
2. Πασαλίδου (Μακεδονικός)       2:21.92
3. Τζιντρούδη (ΓΣ Περιστερίου)   2:22.55
4. Παπαηλία (Εθνικός Πειραιά)    2:22.73
5. Φιλοπούλου (Παλαιό Φάληρο)    2:23.48
6. Ιωαννίδου (ΠΑΟΚ)              2:24.36
7. Σαράντος (Φλόριντα)           2:24.70
8. Καλοκύρη (Ίλιον)              2:25.45


4Χ200μ. ελεύθερο
1. Ολυμπιακός        8:34.07
2. ΠΑΟΚ              8:40.00
3. Εθνικός Πειραιά   8:43.95
4. ΓΣ Περιστερίου    8:47.24
5. ΧΑΝΘ              8:47.96
6. Παλαιό Φάληρο     8:53.35


ΑΝΔΡΕΣ
50μ. ελεύθερο
1. Μελαδίνης (Ολυμπιακός)          23.00
2. Καλάργαρης (ΓΣ Περιστερίου)     23.10
3. Γκολομέεβ (Εθνικός Πειραιά)     23.24
4. Κολιόπουλος (Ολυμπιακός)        23.37
5. Τσαγκαράκης (Ολυμπιακός)        23.40
6. Φιλόπουλος (Ποσειδών Ιλισίων)   23.59
7. Ανδρεαδάκης (Αργης Ηρακλείου)   23.99
8. Κοντόπουλος (ΑΝΟ Αργυρούπολης   24.44


50μ. πρόσθιο
1. Παντής (ΧΑΝΘ)                     28.66
2. Καρπουζλής (Ολυμπιακός)           28.82
3. Συνοδινός (Ολυμπιακός)            29.59
4. Κουγιουμτζόγλου (ΠΑΟΚ)            29.87
5. Λάκκος (Εθνικός Πειραιά)          29.95
6. Τσερέκλας (Εθνικός Πειραιά)       29.98


200μ. πεταλούδα
1. Δρυμωνάκος (Εθνικός Πειραιά)         1:57.60
2. Αραμπατζής (Ηρακλής)                 1:58.60
3. Δημητριάδης (Ολυμπιακός)             1:58.64
4. Μαρκόζης (ΑΕ Χαϊδαρίου)              1:59.79
5. Κατραντζής (Ολυμπιακός)              2:00.51
6. Δημητρακόπουλος (Ποσειδών Ιλισίων)   2:04.17
7. Φιλόπουλος (Ολυμπιακός)              2:08.02
8. Καλαμπόκης (Άλμπατρος Άνω Λιοσίων)   2:08.46


400μ. ελεύθερο
1. Γιαννιώτης (Ολυμπιακός)      3:54.29
2. Φωκαΐδης (ΠΑΟΚ)              3:55.79
3. Χρόνης (ΝΟ Χαλκίδας)         3:59.93
4. Πετράκης (ΓΣ Περιστερίου)    4:01.26
5. Σημαντήρας Ν. (Ολυμπιακός)   4:01.77
6. Παντελαντωνάκης (Ηρακλής)    4:03.25
7. Ψωμάς (ΝΟ Χαλκίδας)          4:04.31
8. Καλαφάτης (Ολυμπιακός)       4:06.98


100μ. ύπτιο
1. Γρηγοριάδης (Άρης Θεσσαλονίκης)   54.65
2. Θεοχαρίδης (Άρης Θεσσαλονίκης)    56.93
3. Καρακαϊδός (ΓΣ Περιστερίου)       57.87
4. Δεμέτης Γ. (Εθνικός Πειραιά)      57.99
5. Χασιώτης (Ολυμπιακός)             58.08
6. Τυλιγάδας (ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης)   58.40
7. Βερυκοκίδης (Εθνικός Πειραιά)     58.42
8. Νικολόπουλος (Εθνικός Πειραιά)    59.10


200μ. μεικτή ατομική
1. Δρυμωνάκος (Εθνικός Πειραιά)     2:02.63
2. Σάνκοβιτς (Λευκορωσία)           2:03.40
3. Κατσαμπάνης (ΑΝΟ Αργυρούπολης)   2:05.35
4. Αρυμπλιάς (Εθνικός Πειραιά)      2:05.97
5. Καρλατήρας (Ωκεανός)             2:09.45
6. Μουζάς Χρ. (ΓΣ Περιστερίου)      2:11.37
. Παπαδόπουλος (ΠΑΟΚ)              2:11.37
8. Μιχαντάσης (Ηρακλής)             2:12.45


4Χ200μ. ελεύθερο
1. Εθνικός Πειραιά   7:39.77
2. ΠΑΟΚ              7:48.20
3. Παλαιό Φάληρο     7:54.21
4. Πανελλήνιος       8:17.68
* Ακυρώθηκαν Ολυμπιακός και Ηρακλής για λάθος αλλαγή

ΠΗΓΗ:onsports

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

ΕΤΙΚΕΤΕΣ

Πρόσφατα Αρθρα

TV ΕΠΙΛΟΓΕΣ

powered by στοιχημα

Δημοφιλείς αναρτήσεις

ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΡΑΠΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΚΡΟΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΣΑΤΗΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΤΑΜΙΑΣ
ΡΕΒΥΘΗ ΕΥΤΥΧΙΑ
ΕΦ.ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
ΑΓΓΕΛΕΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΕΦ.ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΛΑΣΗΣ
ΕΦ.ΥΛΙΚΟΥ
ΚΑΛΦΑΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ
ΕΙΔ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΤΖΑΒΑΡΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ
ΚΑΛΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ
ΣΑΛΤΑΡΙΚΟΣ Λ.
ΤΖΟΤΖΩΚΟΣ Ξ.
ΚΑΡΑΤΖΑΣ Κ.
ΣΤΟΥΠΗΣ Γ.
ΑΓΓΕΛΕΤΟΣ Κ.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

email: n.o.aliveriou61@gmail.com

Τηλ.& fax: 2223023650

Γραφεία: Κάραβος Αλιβερίου Τ.Κ. 34500