Ηττήθηκαν και οι 2 στο Τσάμπιονς Λιγκ

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2011

Ηττήθηκαν και οι 2 εκπρόσωποί μας στο Τσάμπιονς Λιγκ χθες το απόγευμα. Η Βουλιαγμένη, στην Σχολή Ευελπίδων, απέτυχε να πάρει κάτι από το μεγάλο φαβορί του ομίλου, Πριμόριε Ριέκα. Τελικό αποτέλεσμα 8-10
(3-2, 2-4, 2-2, 1-2).
Η Βουλιαγμένη ξεκίνησε καλά, και προηγήθηκε στην αρχή του αγώνα. Η Ριέκα κατάφερε στην 2η περίοδο να ισορροπήσει και στην συνέχεια να πάρει κεφάλι, το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος, παίζοντας πολύ καλά στον παίκτη παραπάνω (5/8).

Η Ελληνική ομάδα έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί ακόμα και με 3 γκολ διαφορά, αλλά στο 4-2 δεν σκόραρε με παίκτη παραπάνω.
Η Πριμόριε δεν είχε στην διάθεσή της, εκτός από τον Ντάνιελ Βάργκα και τον Ισπανό Γκαρσία, ενώ δεν κατάφερε να προπονηθεί στο κολυμβητήριο της Σχολης Ευελπίδων, αφού αυτό δεν ήταν διαθέσιμο.
Στην τρίτη περίοδο η Ριέκα ξέφυγε με 3 (5-8) αλλά η Βουλιαγμένη μείωσε εκ νέου στο γκολ την διαφορά (7-8). Ομως οι Κροάτες είναι πολύ έμπειροι, και κατάφεραν να κρατήσουν το παιχνίδι υπέρ τους.
Σκόραραν για την Βουλιαγμένη (5/11 στον παραπάνω) οι Ελμισιάν 2, Καρούντζος 2, Μυλωνάκης 1, Αφρουδάκης 1, Βλαχόπουλος 1 και Βουλγαράκης 1.
Για την Πριμόριε σκόραραν οι Ντένες Βάργκα 3, Μούσλιμ 2, Κράπιτς 2, Σέτκα 1, Γκλάβαν 1 και Πάσκβαλιν 1.

Ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε ούτε αυτός να επιστρέψει στην Ελλάδα με κάτι καλό στις αποσκευές του.

Πάλεψε πολύ απέναντι στην Μπούντβα αλλά τελικά ηττήθηκε με 8-5 (2-2, 3-3, 2-0, 1-0).
Οι Πειραιώτες έπαθαν ανεξήγητο μπλακ άουτ στο δεύτερο ημίχρονο στην επίθεση, όπου δεν σκόραραν ούτε μία φορά.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλός. Προηγήθηκε μάλιστα 2-4 με πέναλτι του Φουντούλη, στην μέση της 2ης περιόδου.
Ακόμα κι όταν μείωσαν οι Μαυροβούνιοι στο γκολ, πάλι ο Φουντούλης ξανάδωσε προβάδισμα 2 τερμάτων, αλλά αυτό ήταν και το τελευταίο γκολ των ερυθρολεύκων.
Στην τρίτη περίοδο, το κερδισμένο πέναλτι του Μουρίκη με το σκορ στο 6-5, δεν έγινε γκολ (το έχασ ο Κόλιανιν), και τα συνεχόμενα γκολ στον παραπάνω των Μαυροβούνιων, ήταν ουσιαστικά αυτά που τους έδωσαν την νίκη.
Σκόραραν για τον Ολυμπιακό (2/10 παραπάνω και 1/2 πέναλτι) οι Φουντούλης 3, Κολόμβος 1 και Μουρίκης 1
Για την Μπούντβα (5/10 παραπάνω) σκόραραν οι Βούξεβιτς 4, Ντανίλοβιτς 2 και Μπργκούλιαν 2.

ΠΗΓΗ:news.multiproject.gr