Η Βουλιαγμένη το ντέρμπι στο ΟΑΚΑ, φυσιολογικά τα υπόλοιπα αποτελέσματα

Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2011

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Βουλιαγμένη στο άδειο λόγων τιμωρίας ΟΑΚΑ επί του γηπεδούχου ΠΑΟ με σκορ 5-7 (2-2, 2-3, 1-1, 0-1). Η Βουλιαγμένη ήταν καλύτερη από τους πράσινους και κέρδισε δίκαια τον αγώνα,
παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας και αφήνοντας τον ηττημένο
Παναθηναικό αρκετά πίσω.
Σκόραραν για τον ΠΑΟ οι Γ. Κόχειλας 2, Ν. Κόχειλας 1, Κομάντινα 1 και Στελάτος 1.
Για την Βουλιαγμένη σκόραραν οι Μυλωνάκης 2, Ελμισιάν 2, Κατσιαούνης 1, Βλαχόπουλος 1 και Γούνας 1.

Στον Πειραιά ο Ολυμπιακός διέλυσε τον Εθνικό με το εντυπωσιακό 3-20 (0-5, 1-4, 1-3, 1-8).

Σκόραραν για τον Εθνικό οι Πετρόχειλος 1, Αλεβίζος 1 και Δαδιώτης 1
Για τον Ολυμπιακό σκόραραν οι Φουντούλης 4, Μπλάνης 4, Κολόμβος 4, Μουρίκης 2, Πρέκας 1, Μάζης 1, Χατζηκυριακάκης 1, Δερβίσης 1, Κατρουτζανάκης 1 και καλογεράκος 1.

Στην Πάτρα ο ΝΟΠ έδειξε γιά μία ακόμα φορά ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση και κέρδισε το Π. Φάληρο με σκορ 9-5 (1-0, 1-0, 4-3, 3-2).

Το Φάληρο ήταν σε πολύ κακή ημέρα επιθετικά στο 1ο ημίχρονο, οπότε και δεν μπόρεσε να σκοράρει. Ο ΝΟΠ επίσης δεν ήταν καλός σε αυτόν τον τομέα στην ίδια περίοδο, αλλά η άμυνά του λειτουργούσε τέλεια.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Πατρινοί κέρδισαν εύκολα το παιχνίδι, αφού δεν απειλήθηκαν ποτέ.
Σκόραραν για τον ΝΟΠ οι Δανουρδής 2, Φιλίπποβιτς 2, Κοντάκος 2, Πολλάτος 1, κανελλόπουλος 1 και Αποσκίτης 1.
Για το Φάληρο σκόραραν οι Δικαίος 2, Παπαδόπουλος 2 και Ξενάκης 1.

Στην Κεφαλλονιά, το Αργοστόλι κέρδισε τον ΠΑΟΚ με 8-4 (3-1, 3-1, 1-0, 1-2).

Οι γηπεδούχοι πέρασαν ένα εύκολο μάλλον απόγευμα, με αποτέλεσμα να πετύχουν την 3η τους νίκη στο πρωτάθλημα και πλέον αισθάνονται πολύ σίγουροι στην Α1.
Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ δεν δείχνει ικανός να επαναλάβει την περσινή και προπέρσινη πορεία του, και πλέον αλλάζει κι ο στόχος, που είναι η όσο το δυνατόν πιό γρήγορη παραμονή.
Σκόραραν για το Αργοστόλι οι Ρακούνιτσα 3, Δουδέσης 1, Κατσιγιάννης 1, Θωμάκος 1, Μπουρνάζος 1 και Χαραλαμπόπουλος 1.
Για τον ΠΑΟΚ τα γκολ πέτυχαν οι Παυλίδης 2, σαρησσάβας 1 και Παππάς 1.

Στην Χίο η τοπική ομάδα διασκέδασε τον αποκλεισμό της από την Ευρώπη με μία ευρεία νίκη επί των Χανίων με σκορ 15-3 (2-1, 3-0, 5-1, 5-1).

Οι Χανιώτες κατέβηκαν μόλις με 9 άτομα στην αποστολή, έχοντας ουσιαστικά χαμένο τον αγώνα.
Σκόραραν για την Χίο οι Θεοδωρόπουλος 3, Ντόσκας 3, Μιράλης 2, Κατσουλάκης 2, κανδιόγλου 1, Χατζηδάκης 1, Φουντούλης 1, Βλοντάκης 1 και Γαβαλάς 1
Για τα Χανιά σκόραραν οι Σολανάκης 1, Σάμπο 1 και Ντούλος 1.

Στο κολυμβητήριο του Παλαιού Φαλήρου ο Πανιώνιος κέρδισε σχετικά εύκολα το Καλαμάκι με 8-12 (2-3, 1-3, 3-4, 2-2).

Οι κυανέρυθροι πήραν προβάδισμα 4 τερμάτων προς το τέλος της δεύτερης περιόδου (2-6) το οποίο διατήρησαν εύκολα σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι.
Και οι 2 ομάδες ήταν πολύ καλές στον παραπάνω. Το Καλαμάκι είχε 4/5 και ο Πανιώνιος 3/3.
Το Καλαμάκι σκόραρε και 4 φορές στα ίσια, ενώ ο Πανιώνιος είχε 3 γκολ από φουνταριστό, 2 στα ίσια και 4 στην κόντρα.
Σκόραραν για τον Πανιώνιο οι Μιμίδης 5, Κότεριλ 4, Καπότσης 1, Κουτσιαλής 1 και Παπαδόγκωνας 1.
Για το Καλαμάκι σκόραραν οι Καφετζόπουλος 4, Μονιούδης 2, Σάντα 1 και Κουτσογιάννης 1.