Μεγάλες νίκες για Αργοστόλι και Φάληρο, εύκολα η Χίος και τα Χανιά

Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

Η Χίος κέρδισε στο κολυμβητήριο του Παλαιού Φαλήρου (εξέτισε την ποινή της μίας από τις 2 αγωνιστικές της τιμωρίας της) τον ΠΑΟΚ με ευκολία και με σκορ 14-4 (4-1, 5-0, 3-1, 2-2)
Οι νεαροί παίκτες της ομάδας της Θεσσαλονίκης δεν κατάφεραν να ανταπεξέλθουν
στην δυναμικότητα των αντιπάλων τους με αποτέλεσμα την ευρεία νίκη της Χίου.
Σκόραραν για τους νησιώτες οι Ντόσκας 4, Φουντούλης 3, Θεοδωρόπουλος 2, Μιράλης 1, Ράντζεν 1, Βλοντάκης 1, Χατζηθεοδώρου 1 και Γαβαλάς 1.
Για τον ΠΑΟΚ σκόραραν οι Ποντικέας 2, Παππάς 1 και Σαρησσάβας 1.

Εύκολη νίκη πέτυχε η ομάδα του Ν.Ο.Χανίων επί του Εθνικού στον Πειραιά με σκορ 6-10 (1-1, 1-4, 2-2, 2-3) και παρέμεινε στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας πιάνοντας μάλιστα στην 5η θέση τον Παναθηναικό.
Σκόραραν για τον Εθνικό οι Πετρόχειλος 2, Γκιάλης 2, Αλεβίζος 1 και Σταυρόπουλος 1
Για τα Χανιά σκόραραν οι Δερμιτζάκης 4, Σολανάκης 3, Σάμπο 1 Μπαριωτάκης 1 και Ντούλος 1

Μεγάλη νίκη πέτυχε το Αργοστόλι μέσα στην Πάτρα επί του ΝΟΠ με σκορ 5-7 (1-2, 1-0, 0-1, 3-4).

Το παιχνίδι το έλεγχε το Αργοστόλι από την δεύτερη περίοδο και μετά. Στην τελευταία περίοδο, πάντως, και οι 2 ομάδες έπαιξαν πολύ καλά και προσπάθησαν πολύ για την νίκη.
Το Αργοστόλι πήγε στην αρχή της περιόδου την διαφορά στα 3 (2-5), αλλά ο ΝΟΠ αντέδρασε μειώνοντας στο γκολ (4-5 και 5-6). Ο Ρακούνιτσα όμως ήταν πολύ καλός και στο τέλος με σουτ πολύ δυνατό 50" πριν το τέλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα
Σκόραραν για τον ΝΟΠ οι Αποσκίτης 3, Δανουρδής 1 και Κανελλόπουλος 1
Για το Αργοστόλι τα γκολ πέτυχαν οι Ρακούνιτσα 3, Μπουρνάζος 3 και Χαραλαμπόπουλος 1.

Το κολυμβητήριο του Παλαιού Φαλήρου χρησιμοποίησε σαν έδρα και το Καλαμάκι με αντίπαλο το Παλαιό Φάληρο (!!!). Οι Φαληριώτες λοιπόν, παίζοντας ουσιαστικά στην έδρα τους κέρδισαν το ντέρμπι παραμονής με 6-12 (1-4, 2-3, 3-3, 0-2) και πλέον αναπνέουν πολύ καλύτερα βαθμολογικά.

Το Καλαμάκι πλέον πρέπει να κάνει υπέρβαση στον δεύτερο γύρο προκειμένου να παραμείνει στην Α1.
Σκόραραν για την ομάδα του Καλαμακίου οι Καφετζόπουλος 3, Σαλπαδήμας 1, Λιοτσάκης 1 και Κουτσογιάννης 1
Για το Π. Φάληρο σκόραραν οι Μπεριστιάνος 3, Φλώρος 2, Δικαίος 3, Μητρόπουλος 1, Τσαγγάρης 1, Ξενάκης 1 και Βερύκοκος 1.