Βήμα τριάδας οι «πάνθηρες»

Τετάρτη 25 Μαΐου 2011

Ο Πανιώνιος επικράτησε 10-8 του Παναθηναϊκού στη Νέα Σμύρνη, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τις θέσεις 3-4 της Α1 υδατοσφαίρισης των ανδρών.
Οι «πράσινοι» ήταν μπροστά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και μάλιστα προηγήθηκαν 5-3 στο ημίχρονο, αλλά οι «κυανέρυθροι» αντέδρασαν
και με δύο διαδοχικά γκολ του Μιράλη πέρασαν μπροστά 9-8, περίπου τρία λεπτά πριν τη λήξη.
Οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρίες να ισοφαρίσουν και ο Κοκκινάκης στα 46΄΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
Να σημειωθεί ότι στην τρίτη περίοδο αποβλήθηκε ο προπονητής των γηπεδούχων, Μάκης Βολτυράκης.
Υπενθυμίζεται ότι νικήτρια της σειράς θα αναδειχθεί η ομάδα που θα συμπληρώσει δύο νίκες και θα εξασφαλίσει θέση στον Α΄ προκριματικό γύρο της Ευρωλίγκας.
Το δεύτερο ματς θα γίνει το Σάββατο (28/5) στο Χαλάνδρι, ενώ αν χρειαστεί τρίτο παιχνίδι, οι δύο ομάδες θα επιστρέψουν στις 8/6 στη Νέα Σμύρνη.

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 2-3, 4-2, 3-1
Τα γκολ:
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μουρίκης 2, Θωμάκος 2, Παπαδόγκωνας 2, Μιράλης 2, Κοκκινάκης, Καπότσης
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τσόκας 3, Γ.Αφρουδάκης 2, Καφτεζόπουλος, Στελλάτος, Φλώρος